Markéta Selucká diskutovala o vzdělávání koncipientů a advokátů

Magazín Lawyers & Business pořádá před říjnovým sněmem advokátní komory sérii debat, v nichž představuje vybrané kandidáty do představenstva Komory. V posledním čtvrtém díle diskutovali Markéta Selucká (Otevřená advokacie), Monika Novotná (Kandidátka 21), Ladislav Smejkal (Moderní advokacie) a Lucie Dolanská Bányaiová (Komora 2.0) o vzdělávání koncipientů i advokátů.

Markéta Selucká má kromě zkušeností z advokacie též zkušenosti jako univerzitní profesorka občanského práva a emeritní děkanka Právnické univerzity Masarykovy univerzity.

„V advokacii je velmi důležité šetřit čas, ten není v advokacii nikdy úplně neomezený. Má-li se člověk udržovat in, aby byl schopen poskytovat kvalitní služby, měl by informace získávat rychlým a racionálním způsobem. Výborné by bylo využívat moderní platformy jako jsou YouTube a další typy online školení. Jezdit do Prahy nebo do Brna je pro advokáty třeba z jižní Moravy velmi náročné. Když bude mít žena uspané děti, pustí si přednášku o tom, co se změnilo. Takovýto servis, který bychom my, jako obyčejní advokáti od Komory očekávali, by byl velmi užitečný a dobrý," řekla Markéta Selucká.

Zdroj: Jak nastavit vzdělávání advokátů a koncipientů, Jan Januš, Lawyers & Business, č. 9/2021

Markéta Selucká diskutovala o vzdělávání koncipientů a advokátů 1
Markéta Selucká diskutovala o vzdělávání koncipientů a advokátů 2
Markéta Selucká diskutovala o vzdělávání koncipientů a advokátů 3
Markéta Selucká diskutovala o vzdělávání koncipientů a advokátů 4